Džemilė
Moko: Hip-Hop (hiphopas)Džemilė Šaltenytė – šokėja, šokio atlikėja. Šokti pradėjo 2010 m., būdama vos 5 metų atėjo į savo pirmąją šokio studiją, šokti paauglių grupėje, nes daugiau amžiaus grupių nebuvo. Nuo mažens lankydavosi įvairiuose su hip-hop kultūra susijusiuose renginiuose ir seminaruose. Savo šokio kelyje yra išbandžiusi visus gatvės šokio stilius, įskaitant pastovią praktiką ir/ar dalyvavimą šokio kovose, atstovaujant tokius stilius kaip hip-hop, house, popping, locking, litefeet.
Džemilė aktyviai lankosi tarptautinių mokytojų ir gatvės šokio stilių pradininkų seminaruose įskaitant tokias legendas kaip: Babson, Malkolm, Kevin Paradox, Niako, Slim Boogie, Nelson, Frankie J, Kieran, Batalla, Keron. Ne vienus metus dalyvavo tarptautinėje šokio stovykloje „Tasty Camp“, kurioje dalyvavo seminaruose su tokiais šokėjais kaip: Boogie Frantick, Alex the Cage. Du metus dalyvavo „Trippy Dance Camp“ tarptautinėje šokio stovykloje, kurioje lankėsi virš 20 šokio seminarų su visame pasaulyje gerai žinomais choreografais ir šokėjais Shay Latukolan, Jimmy Yudat, Kenzo Alvares, Anthony Nakhle.
2021 m. Džemilė prisijungė treniruotis su Nickel Yudat online programoje „Beyond the Moves“. 2022 m. pradėjo gilinti savo judesio ir šokio žinias Low Air šokio mokykloje, šiuolaikinio šokio ir šiuolaikinio baleto šokio pamokose. Nuo 2024 m. tapo Vilniaus miesto šokio teatro Low Air šokio spektaklio (ne)paaugliams „me two / Savoj krūvoj“ šokėja.
Džemilė yra dalyvavusi įvairaus tipo kūrybiniuose projektuose, dirbant su skirtingomis disciplinomis, tarp kurių: vaidmuo hibridinės dokumentikos filme „Laivas“ (rež. Gerda Paliušytė), LRT projekte „Muzikinės kelionė laiku“, vaidmuo LRT dokumentiniame seriale „N16“, taip pat įsitraukė į šokio menininko/choreografo Luko Karvelio ir šokėjo Benoit Couchot „Yet Another Day In Paradise“ šokio spektaklio kūrybinį procesą.
Šiuo metu Džemilė tyrinėja įvairiausius šokio stilius ir praktikas, stengiasi plėsti savo judėjimo galimybių lauką, neužsidarant šokio stilių apibrėžtyje bei aktyviai ruošiasi stojimams į šokio studijas.
TRYS ESMINIAI ĮVYKIAI:
-Pirmosios šokio kovos Verdenėje. Dalyvavau ten vos 4,5 metų šokusi vos mėnesį, tačiau su visu vaikišku pasitikėjimu savyje. Iki šiol branginu nuotrauką kurioje stoviu „Baby freeze“ pozoje ant galvos, priešais save pasistačiusi pirmąją taurę.
-Sprendimas pradėti mokytis šiuolaikinio šokio – mano kūnui, neįprasto ir naujo judėjimo būdo, po ilgų metų gatvės šokio praktikos. Visada siekiau tyrinėti savo kūno ir judėjimo galimybes iš įvairių perspektyvų, taigi tai atvėrė duris kitokiems judėjimo būdams ir platesniam šokio suvokimui.
-Dalyvavimas ir gastrolės Švedijos vaikų ir jaunimo bienalėje „Bibu“ su šokio spektaklio „me two / Savoj Krūvoj“ trupe. Svajojau apie galimybę pasirodyti teatro scenoje su šokio spektakliu. Šie intensyvus 4 pirmi spektaklio rodymai užsienyje pritraukė šią svajonę arčiau. Taip pat jaučiau didžiulį dėkingumo jausmą, jog pasirodyti šokio teatro kontekste galėjau nepamesdama savo gatvės šokio judėjimo.