LUSTOPIA

Tarptautinė Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ (Lietuva) ir Silke Z. / „Die Metabolisten“ (Vokietija) koprodukcija „Lustopia“, skirtingas kartas bei kūnus jungiantis šokio spektaklis.

Kelne gyvenanti šiuolaikinio šokio choreografė Silke Z., bendradarbiaudama su Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ įkūrėjais ir choreografais Laurynu Žakevičiumi ir Airida Gudaite, sukūrė įtrauktimi pasižymintį spektaklį troškimų ir utopijos tema.

Šeši skirtingo amžiaus, kartų, fizinių gebėjimų ir patirčių šokėjai iš Lietuvos ir Vokietijos, susibūrė tam, kad sukurtų šį šokio spektaklį.

Ar geismo ir malonumo tema gali būti susijusi su tokiomis savybėmis, kaip amžius, lytis, kūnas ar negalia? Ar mūsų lyties, amžiaus ar (ne)gebėjimų diferencijavimas sukelia gėdą ir nesaugumą, kurie trukdo mūsų troškimams?

„Lustopia“ žaismingai laviruoja tarp malonumo, nepadorumo, kūno gėdinimo ir kūno pozityvumo ir sąmoningai kvestionuoja socialines normas bei egzistuojančius tabu. Spektaklio siužetas seka kūnų susiliejimo utopiją, ieškodamas troškimo laisvės bei tyrinėdamas jo ribas šokio prasme.

„Lustopia“ kviečia žiūrovus į šokio-performanso patirtį, kuri įkvėpia švęsti žmogaus skirtumus ir bendro kūno utopiją.

Silke Z. trupė „Die Metabolisten“ – nuolat besikeičianti tarpdisciplininė minties ir veiksmo „erdvė“, kurioje daugiausia dėmesio skiriama šokiui ir performansui. Kelne įsikūrusi trupė nuo 1999 m. rengia nacionalines ir tarptautines gastroles, laiko save tam tikra atvira sistema, kuri daugiausia dėmesio skiria šokio spektaklių kūrimui, susitikimams su žiūrovais ir klasikinės scenos erdvės skaidymui. Vadovaujama choreografės Silke Z., trupė stebi žmones, visuomenę (-es) ir jų judėjimo procesus bei pokyčius. Įvairių menininkų, šokėjų, mąstytojų, prodiuserių, biuro darbuotojų bendradarbiavimas leidžia heterogeniškai nagrinėti socialinius ir individualius pokyčius, žvelgiant į juos iš skirtingų perspektyvų. Taip kuriami tarpdisciplininiai spektakliai ir šokio teatro kūriniai, kurie kartais kelia klausimus, kartais provokuoja ar reflektuoja, suteikia impulsų sąmoningumui, jausmams ir mąstymui.

INFORMACIJA

Koncepcijos autorė: Silke Z.
Choreografai: Silke Z., Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė
Šokėjai: Caroline Simon, Hanna Held, David Winking, Grėtė Vosyliūtė, Dmitrijus Andrušanecas, Darius Stankevičius
Šviesų ir scenografijos dailininkas: Garlef Kessler
Muzika ir garsas: Liam Giles
Kostiumų dailininkė: Melina Jusczyk
Vadybininkė: Hanna Held
Organizatorė: Rica Hellige
Asistentė: Franziska Nagel

Premjera: 2023 m. (Vokietija), 2024 m. (Lietuva)


PAMATYK GYVAI

 
Top