VIENUDU

Šokis yra pirmiausiai apie žmogaus santykį su savimi per santykį su kitu ir aplinka. Šis santykis yra mūsų veidrodis, tačiau veidrodis dažnai tampa gerokai iškreiptas, dėl mūsų tapatybės pinklių. Tad pirmiausiai reiktų jį tiesinti: žiūrėjimas vienas kitam į akis, rankos laikymas mus tarsi apnuogina vienas priešais kitą, o tai suteikia šiokią tokią galimybę pažvelgti į save/kitą kaip iš tiesų yra – o ne, kaip norėtume/nenorėtume, kad būtų.

Toks santykis daug atskleidžia apie mus pačius, jei esame pakankamai jautrūs tai pamatyti. Kaip mes reaguojame kai mus myli, kaip mes atsakome kai mus išmėgina, ką mes darome kai mus erzina, kaip mes elgiamės ir ar apskritai galvojam, kai tiesiog žaidžiam. Šokio duetas labai gražiai primena vidinio veidrodžio efektą per santykį su kitu/aplinka/savimi. Tiesiame veidrodyje gali pamatyti, kad visos mintys, emocijos ir veiksmai yra mūsų pačių tapatybės pasekmė su kuriomis ir sukamės ratu.

Tyrinėdami breiko šokio judesius ir judėjimo tėkmę bei gretindami juos su lietuvių liaudies šokio folkloru, kūrėjai kelia filosofinius klausimus vyro identiteto naratyvuose. Duete lyg dialoge su kitu, bet iš esmės su savimi pačiu mėginamas tyrinėti žvilgsnis į save, šiandieniniame normų, išankstinių nuomonių ir stereotipų šurmulyje. Apie mūsų vidinius procesus ir sukimąsi ratu.
INFORMACIJA

Kūrėjai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Rokas Šaltenis

Šokėjai: Rokas Šaltenis, Laurynas Žakevičius

Muzika: Agnés M, Marta Finkelštein

Recenzijos


„Vienudu“ – dar tik darbo užuomazga, dvidešimties minučių eskizas; dviejų šokėjų – Žakevičiaus ir Šaltenio – duetas, stulbinantis savo nuogumu, atvirumu ir atsidavimu pažeidžiamumui. Atrodo, lyg vos užlipus į šokio aikštelę tarp šokėjų ištirpsta visos dabartinio pasaulio normos – eidami ratu vienas prieš kitą, jie šokį pradeda nuo atviro žvilgsnio, tikro ryšio užuomazgų. Šokėjai juda kaip veidrodiniai vienas kito atspindžiai, susikimba rankomis, dėlioja breiko, o kartais net tautinio šokio žingsnelius, nevengia šypsotis, jei šokti kartu paprasčiausiai gera. Ypač breikas čia atsiskleidžia kaip ypatingai plastiškas ir jautrus šokis.

Aistė Šivytė, Menų faktūra, 2023-07-10

Laurynas Žakevičius ir Rokas Šaltenis iš Lietuvos hiphopo šokio teatro trupės „Low Air“ parodė ištrauką iš dueto „Vienudu“. Skustomis galvomis, paprastais baltais marškinėliais, lyg suderinti alter ego, vienas aplink kitą, apeidami savo erdvės perimetrą, ištiesdami rankos paspaudimu ranką ar sukdamiesi žemais šuoliais ir slydimais – visą laiką įsmeigę žvilgsnius vienas kitam į akis. Tarp jų sklando gyvas oras, kuriame tvyro dviejų vyrų, atsidūrusių akis į akį, dviprasmiškumas.

Sanjoy Roy, On record, 2024-02-11


 

 

TURAI

Tarptautinis gatvės menų festivalis SPOT (eskizas), Vilnius, 2023
Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė’23 renginys (eskizas), Tauragė, 2023
Tarptautinis šokio festivalis PALMA DANSA (eskizas), Maljorka, Ispanija, 2023
Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Pėdos” (eskizas), Anykščiai, 2024

PAMATYK GYVAI

 
Top