FILMAS: Žaidimas baigtas

“WE ARE IMMORTAL – I know it sounds like a joke.” (Julio Cortázar)

Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ pristato naujovišką gyvo šokio instaliaciją, kuri virto šokio filmu – „Žaidimas baigtas“.

Spektaklis ir filmas, besisukantis aplink žaidimo perspektyvą, kviečia žiūrovus pamatyti realybės ir sapnų susidūrimą. Žiūrovas jaučiasi kaip konkrečioje situacijoje, svarsto santykį su kitais ir savimi. Subtilūs jausmai pinasi su fantastika ir magija bei tampa neišvengiamu judėjimo ir vaizdo elementu.

Magiškasis Cortázar’o realizmas ilgą laiką įkvėpė menininkų vaizduotę. Jo istorijos yra išskirtinai ryškios ir tapo mūsų judesio ir choreografijos žemėlapiu, kartu su galimu sapno ir realybės siužetu.

Pasaulinės pandemijos ir karantino metu kūrybinė komanda suvienijo savo jėgas, siekdama naujoviško būdo, leidžiančio žiūrovams pamatyti naują šokio kampą. Filmo interpretacija išlaiko tą pačią spektaklio liniją, bet išplečia fantazijos ribas. Filmas perkelia veiksmą į mistišką miško aplinką ir suteikia dar daugiau erdvės žiūrovo vaizduotei.

„Vaidinant naktį miške teko prisitaikyti prie besikeičiančių oro sąlygų ir nelygių paviršių, tokių kaip smėlis, samanos, kankorėžiai ar nulūžusios šakos, o tai pareikalavo netikėtų choreografinių sprendimų. Tokios aplinkybės stipriai skatino kūrybiškumą“, – apie filmo užkulisius pasakoja Gudaitė ir Žakevičius.

Vilniaus šokio teatras „Low Air“ yra pirmoji nepriklausoma urbanistinio šokio kompanija Lietuvoje. Kompanijos kūrybinė komanda – žinomi Lietuvos šokėjai ir choreografai, kurie spartina naujas šalyje išsiplėtusių urbanistinių šokių formas – hip-hop’ą, house, vogue, waacking ir kt. Eksperimentuodami ir derindami skirtingus šokio stilius ir judesio formas, parinkdami temas spektakliams, kurdami ir ugdydami jaunuosius šokėjus scenoje, Low Air ir ugdo, ir buria aplink save profesionalią bendruomenę, tiesdami tarpdisciplininius tiltus įgyvendina publikos ugdymo strategijas. Gerai pripažinta ir apdovanota šokių kompanija keliauja po pasaulį ir pristato savo kūrinius įvairiuose tarptautiniuose ir vietiniuose kultūros festivaliuose.
ŽIŪRĖTI FILMĄ

Informacija

Idėja: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Lauryna Liepaitė
Režisierius: Dalius Kalinauskas
Operatorius: Antanas Skridaila
Choreografai, atlikėjai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius
Kompozitorius, atlikėjas: Adas Gecevičius
Scenografė, kostiumų dailininkė: Lauryna Liepaitė
Montažas: Dalius Kalinauskas, Antanas Skridaila
Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air
Kūrybinė komanda: Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Adas Gecevičius, Povilas Laurinaitis

Trukmė: 35 min.
Premjera: 2020 m.

Recenzijos

„Žaidimas baigtas“ visos lietuviškos programos (festivalio „New Baltic Dance“) kontekste yra ypatingas – vienintelis, kuris absoliučiai orientuojasi į šokį kaip į kalbėjimo, suvokimo ir transliavimo įrankį. Šokis neleidžia niekam kitam kalbėti ir sukrečia žiūrovo kūną kaip elektra.

Dovilė Zavedskaitė, LRT.LT, 2020


Spektaklį mačiau turbūt šešis kartus ir prisimenu gana gerai. Visgi filmavimas gamtoje, nebijant reaguoti į vaizdus tamsoje, sutemus, man veikė visai kitaip.

Ugnė Kačkauskaitė, menufaktura.lt, 2020


„Low Air“ yra tie, kurie vaidina puikiai. Jie yra savo srities žaidimų profesionalai. <…>pirmasis įspūdis „glosto akį“.

Silvija Čižaitė-Rudokienė, menufaktura.lt, 2020


Judesiai nuostabūs, šokėjoai puikūs, nuostabiai nufilmuotas, stiprus montažas, papildęs judesį – tikrai gražu.

Greta Grinevičiūtė, menufaktura.lt, 2020


„Low Air“ šokio filmas „Žaidimas baigtas“ labai artimas muzikiniam klipui – sunku suprasti, kas vyksta, tačiau žaidžiant šviesomis, vietomis, kostiumais ir statika susidaro įspūdis, kad patenki į tamsius elitinių Berlyno klubų rūsius. Tamsa, šurmuliuojanti prie ekrano, sukuria kietumo įspūdį. Saldainiai akims, o norint mėgautis šokiu nebūtina mokėti.

Laura Šimkutė, LRT.LT, 2020

ŽIŪRĖTI FILMĄ

game-over-movie-lowair

PAMATYK GYVAI

 
Top