Kelionė namo

Ar kada pagalvojote, kodėl taip pasiilgstame vaikystės namų? Kodėl taip norime grįžti į juos? Šis spektaklis – tai sugrįžimas į vaikystės erdvę, kupiną neatsakytų klausimų.

„Kelionėje namo“ susijungia skirtingos meno sritys: šokis, vaidyba, muzika ir literatūra. Spektaklio ašis – tėvų ir suaugusių vaikų santykiai bei pastangos kalbėtis apie tai, kas skaudu, nutylima, bet tikra, – ko nedrįstame ar nemokame vieni kitiems pasakyti.

Scenoje skamba gyva muzika ir papasakojamos dvi istorijos, sutelpančios vienuose namuose. Pirmoji – laisvės ir meilės samprata pagal amerikiečių rašytojo Richardo Bacho apysaką „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“. Antroji – kaltės ir nesusikalbėjimo tema, spektaklio kūrėjų gvildenta dalinantis asmenine patirtimi repeticijų metu ir tapusi jauno lietuvių dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus pjesės objektu.

Pasak režisieriaus Vido Bareikio, „Kelionė namo“ yra spektaklis apie vaikystės namus, mėginant galvoti, kas jie yra, kada iš jų išeiname ir kodėl sugrįžtame: „Nors gyvenu vos už kelių kilometrų nuo savo tėvų, labai dažnai galvoju, kodėl ta „kelionė namo“ yra tokia sunki? Iš kur kyla tas nesusikalbėjimas ir skirtumai tarp tėvų ir vaikų? Kas būtų, jei vieną dieną susėstume ir apie viską išsikalbėtume? Taip, kaip artimiausi žmonės“, – klausia spektaklio režisierius.

Spektaklyje ryškiai išsakoma ne tik vaikų, bet ir namuose vienų likusių tėvų pozicija. Jei suaugę vaikai kalba šokiu, tuomet tėvai prabyla organiškais M. Nastaravčiaus tekstais, klausdami: „Jums lengva išvažiuoti. Galite viską palikti ir išvažiuoti. O tada staiga sugrįžti ir pasakyti – labas vakaras, štai ir mes, ar pasiilgote? O ką daryti mums? Sėdėti ir laukti?“.

Scenoje dviejų kartų atlikėjai šokėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius. kartu su jais žinomi Lietuvos aktoriai Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys.
Informacija

Premjera: 2013

Trukmė: 60’

Režisierius: Vidas Bareikis

Idėja, choreografija, atlikimas: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

Aktoriai: Larisa Kalpokaitė, Jonas Braškys.

Dramaturgas: Mindaugas Nastaravičius

Scenografė: Lauryna Liepaitė

Šviesų dailininkas: Povilas Laurinaitis

Muzikos atlikėjai, aktoriai: Adas Gecevičius, Justas Butrimavičius

Recenzijos

„Spektaklis labai vientisas, kas nedažnai pasitaiko šiuolaikinio šokio kūriniuose, kurie vis suskyla į atskirus epizodus su sunkiai nuspėjamomis jungtimis. V.Bareikis sugebėjo visame spektaklyje išlaikyti vienodą įtampą, organiškai sujungdamas personažų vaikystės atsiminimus, dabartį, svajones apie ateitį.“

2013-11-02, dance.lt, Vita Mozūraitė


„Labai grakščiai išprotautas ir sukaltas spektaklis“

2014-05-27, kafehauzas.lt, Agnė Biliūnaitė


Keturios žvaigždės | „ Tai aštrus, ryškus ir puikiai atliekamas šokio-teatro darbas“

The Herald, 17 May 2015, Mary Brennan


Keturios žvaigždės | „ meilė, ištikimybė ir tvirtas ryšys – visa tai savo pasirodyme atskleidžia Low Air trupė. Didžiąją spektaklio dalį ketveriukė scenoje sunkiai susikalba, tačiau pabaiga sujaudina.“

The Scotsman, 18 May 2015

TURAI

Lietuva (2013 - 2021)
Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis”, Vilnius, 2014
Šokio festivalis „Vizijos”, Marijampolė, 2018
Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Pėdos”, Anykščiai, 2019
Didžioji Britanija (Škotija) (Dance International Glasgow, DIG, 2015)
Grenlandija (Nuuk Nordisk Festival, 2019)

APDOVANOJIMAI

Apdovanoti Auksiniu Scenos Kryžiumi (Geriausia metų choreografija, 2013).

PAMATYK GYVAI

2024-03-08

19:00

2024-03-08

19:00

 
Top