Šventasis Pavasaris

Kūrybinis choreografų duetas Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevčius pristato modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją. Tai pirmoji urbanistinė šio kūrinio interpretacija, kurios idėjinė atrama – aukojimo ir aukojimosi ritualai. Aukodami naikiname, aukodamiesi – naikinamės

Autoriai siekia pažinti kompozitoriaus kūrybą, ruošdamiesi spektakliui analizuoja įvairias kūrinio „Šventasis pavasaris“ versijas, gilinasi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas, bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas. Kūrėjai atkreipia dėmesį, kad dabar tradicijos kitos, nors vis dar tokios pat šventos ir svarbios. Šiandien mes stengiamės dėl kitų vertybių, aukojame save kitiems dievams: vartojimui, masei. Spektaklyje „Šventasis pavasaris“ rodoma ir tuo pačiu stebima, kaip mes elgiamės, kai galvojame, jog esame laisvi rinktis ir nuo nieko nepriklausome, siekiama pažinti, kokio dydžio iš tiesų tie mūsų „nepriklausomybės“ rėmai.

„Spektaklyje mes žvelgiame į įvairias gyvenimiškas situacijas, perkaldami sceną į gyvenimą, o gyvenimą į sceną, keliame klausimus, kas šventa ir svarbu šiandien ne tik šokėjui, bet kiekvienam mūsų. Nusilenkiame prieš bendrumo jausmo formuojamus rėmus ir patys save į juos talpiname, darome tai, kas mums primetama iš šono, nes esame priklausomi nuo nuomonių. Bet ar tampame dėl to tušti ir banalūs?“ – klausia spektaklio choreografai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius.

Informacija

Premjera: 2016

Trukmė: 45’

Idėja, choreografai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

Režisierius konsultantas: Vidas Bareikis

Atlikėjai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Brigida Gruodytė, Agnietė Lisičkinaitė, Raidas

Petrauskas, Lukas Karvelis / Marius Eidrigevičius

Scenografė: Šarūnė Peciukonytė

Muzika: Igoris Stravinskis

Kompozitorė, aranžuotės autorė: Lukrecija Petkutė-Dailidienė

Kostiumų dailininkė: Aistė Radzevičiūtė

Šviesų dailininkas: Vilius Vilutis

I.Stravinskio kūrinio „Šventasis pavasaris“ motyvais

Recenzijos

„Spektaklis pasižymi choreografinio tempo kaita: greitas perėjimas nuo vienos prie kitos šokio technikos ar stilistinio pobūdžio, itin aktyvi šiuolaikinio ir gatvės šokio sintezė. Judesys keičia judesį, vieną akimirką šiuolaikinio, kitą – gatvės.“

Krisitina Apanavičiūtė, 7md.lt NR. 22 (1174), 2016-06-03


„O Stravinskio muzika buvo storiausi ir tvirčiausi šio namo pamatai. Kūrinio intensyvumas, organiškas tekėjimas teikė šokiui nuolatinės gyvybės ir jėgos. Klasika ir šiuolaikinis šokis su gatvės šokių elementais – tarsi naujo žanro atradimas, viskas natūralu. Rodos, kitaip ir negalėtų būti.“

Toma Mačiulskytė, Literatūra ir menas 2016-06-17 nr. 3572

TURAI

Lietuva (2016 - 2021)
Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis”, Vilnius, 2015
Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Aura”, Vilnius, 2018
Festivalis „Midsummer Vilnius”, Vilnius, 2018
Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Pėdos”, Anykščiai, 2020
Ukraina (Startup GogolFest, 2019)

APDOVANOJIMAI

Nominuoti Auksiniam Scenos Kryžiui (Geriausias šviesų dailininkas ir video menininkas, Geriausias šokėjas, 2016).

Top