TIESA-DRĄSA
KADA PASKUTINĮ KARTĄ ŽAIDĖTE ŽAIDIMĄ TIESA–DRĄSA? Interaktyvus šokio spektaklis „Tiesa–Drąsa“ visai šeimai.
Kūrėjai nekantriai laukia žiūrovų susitikime, kurį bus sunku pamiršti. Žaidime spektaklio svečiai kviečiami paklusti sistemai arba jai pasipriešinti. Pasirinkimas jūsų. Atlikėjai judesio, muzikos ir šviesų derme kvestionuos per laiką susiformavusias vertybes. Kiekvienam teks pri(si)pažinti, kas formavo jų vertybinį pagrindą – praeities šešėliai ar dabarties aktualijos.
Šiuo spektakliu, kaip teigia kūrėjai, ne tiek siekiama priminti apie visiems gerai žinomą vaikystės ir paauglystės žaidimą, kiek sulaukti rezultato – žmogaus pasirinkimo griebtis „drąsos“ kaip išsigelbėjimo ir taip išvengti jį kompromituojančios, nepatogios tiesos ar pasirinkti „tiesą“, taip nuslepiant baimę veikti, išeiti iš komforto zonos, galbūt pasirodyti juokingam. Kada paskutinį kartą gyvenime pasirinkote drąsą veikti vietoje atviros tiesos, ar atvirkščiai?
Kviečiame į žaismingą simuliaciją – čia suteiksime neribotą kiekį bandymų, kurių baigtį nulems tik pačių žiūrovų pasirinkimai. Ar išdrįsite ateiti į spektaklį?
Į žaidimą kviečia idėjos autoriai, choreografijos atlikėjai Ema Senkuvienė (šokusi Kauno šokio teatro „Aura“ spektakliuose, trimis „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanoto Šeiko šokio teatro spektaklio „Indigo. Das Schliemann Projekt“ šokėja), Greta Snitkutė („Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanoto spektaklio „me two / Savoj krūvoj“ šokėja ir bendrakūrėja, mokytoja „Low Air“ šokio mokykloje) ir Marius Eidrigevičius (atlikėjas menininkų grupės „Žuvies akis“ garso ir judesio spektaklyje „Out of the Box“, monospektaklio „Vyrsmas“ atlikėjas ir idėjos autorius).
INFORMACIJA
Idėjos autoriai, choreografija, atlikimas: Ema Senkuvienė, Greta Snitkutė, Marius Eidrigevičius
Kompozitorius: Marius Eidrigevičius
Kostiumų dailininkė: Rūta Kyguolytė
Šviesų dailininkas: Edgaras Varkulevičius
Prodiusuoja: Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“
Recenzijos
Išmušus oficialiam pasirodymo laikui, personažai atsiduria ant scenos ir spausdami jos viduryje esančio elektroninio muzikos pulto mygtukus, juda pagal nurodytas komandas. Taip žiūrovas supažindinamas su žaidimo taisyklėmis ir netrukus vėl įtraukiamas vykdyti nurodytas komandas kartu su šokėjais. Vienas mygtuko paspaudimas ir grupė žmonių pasisuka dešinėn, kairėn, iškelia pirštą į viršų arba sustingsta. Taip paprastai yra kontroliuojama minia, kuri lengvai paklūsta ir stengiasi atlikti komandas kaip įmanoma tiksliau. Kai kuriems leidžiama net laikinai pasimatuoti dievo batus ir valdyti komandų pultą. Keletą kartų pasigirsta moters balsas, sakantis, kad dalyvavimas yra privalomas, tačiau tai nesukelia pasipriešinimo reakcijos ar neigiamos kontrolės jausmo. Nurodymai neskamba griežtai, o maloniai, pagarbiai. Todėl pasijuntu lyg būčiau lėktuve su trimis skrydžio palydovais, kurių malonus ir kartais žaismingas bendravimas nepalieka abejonių, kad privalai jais pasitikėti ir laikytis jų nurodytų taisyklių.
Miglė Janutėnaitė, Menų spaustuvės programos Scenos konTEKSTAI tekstas
TURAI
Renginių ciklas KULTŪRA Į KIEMUS (eskizas), Kaunas, 2023
Tarptautinis gatvės menų festivalis SPOT (eskizas), Vilnius, 2023
Tarptautinis šokio tinklaveikos festivalis SHARING ACROSS BORDERS (eskizas), Kelnas, Vokietija, 2023
Tarptautinis teatro festivalis TheATRIUM, Klaipėda, 2024
Respublikinis šokių festivalis „Šokanti Ignalina”, Ignalina, 2024