PREMJERA: me two / SAVOJ KRŪVOJ

Paauglių gyvenimo patirtys, pasakojamos jų pačių balsais, kūnais ir judesiais. Ruošdamiesi spektakliui, paaugliai dokumentuoja savo mintis ir kaupia judesių bagažą. Savistaba ir stebėjimas – neatsiejami metodai kūrybos eigoje, kurios metu suaugę savo srities profesionalai, neprimesdami asmeninio naratyvo, fiksuoja paauglių siunčiamą informaciją.

Lygiaverčiame procese tarp paauglių ir menininkų skleidžiasi istorijos – intymios ir dažnu atveju „nepatogios“, lyg klaustų, kur yra ribos tarp dviejų kartų pasaulių, kodėl jautrūs pasakojimai dažnai lieka nutylėti ar neišgirsti. Spektaklyje ryškėja skirtinga kartų galia – ribų peržengimu arba nekvestionuojamu status quo. Tad spektaklio auditorija – ne tik paaugliai, bet ir suaugę, tėvai, kviečiami apmąstyti ribų ir galios ryšį tarpasmeniniuose santykiuose.

Siekdami atviro ir betarpiško dialogo su žiūrovu, kūrėjai spektaklį kelia į galeriją – sąlyginę erdvę, kuri išryškina individualumą, o žiūrovui suteikia galimybę laisvai rinktis, kokiu keliu fiziškai keliauti per skirtingus paauglių „būsenų“ kambarius. Individualios istorijos ir problematika spektaklyje pinasi į kolektyvinę patirtį, bent kiek viešai praveriančią jaunų žmonių pasaulėjautą. Dalyvauti spektaklyje – tolygu įžengti į asmeninę jų erdvę, kur skirtingos išpažintys, galiausiai, tirštėja taip, jog persipina kaip sapnas, kuriame gali tvirtai stovėti ar ieškoti kelio tik būdamas kartu ir būdamas išvien. Spektaklio fragmentiškumas sukuria erdvę atpažinti, patirti ir kartu kurti autentišką bendrą patirtį.

Spaudoje

„Savoj krūvoj“ Kanų šokio festivalyje
Daugiau nei „telefonų karta“

Informacija

Idėjos autorė, choreografė: Airida Gudaitė

Bendraautoriai, šokėjai: Greta Snitkutė, Arminas Kazanavičius, Rokas Bugys, Ugnė Laurinavičiūtė, Grėtė Vosyliūtė, Elena Milaknytė, Beatričė Šaltenytė, Emilija Giedraitytė, Barbora Mickutė, Aura Šriubšaitė, Saulė Bučiūnaitė, Smiltė Kavoliūnaitė

Režisierius: Jonas Tertelis

Kompozitorė: Agnė Matulevičiūtė

Scenografai: Renata Valčik, Emilis Šeputis

Apšvietimo dailininkas: Julius Kuršis

Prodiuseris, akis iš šalies: Laurynas Žakevičius

Vadybininkė: Gabrielė Kundrotaitė

Produkcija: Low Air Vilniaus miesto šokio teatras

Foto nuotraukos: Vismantė Ruzgaitė, Dainius Putinas

Trukmė: 60 min

Rekomenduojamas amžius: 14-18

Projektą ir spektaklio sukūrimą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ Urbanistinio šokio teatras “Low Air”.

Spektaklio kūrybinis procesas

SAVOJKRUVOJ.LT
IG: @savojkruvoj

savoj kruvoj

 

TURAI

Prancūzija (Festival de Danse Cannes - Studiotrade Plateform, 2021)

PAMATYK GYVAI

 
Top