Greta
Moko: Hip-Hop (hiphopas)Greta Snitkutė – šokio mokytoja, atlikėja. Šokti pradėjusi prieš 10 metų Low Air šokio mokykloje, išbandė įvairius gatvės šokių stilius, šiuolaikinį šokį, džiazą, tačiau labiausiai Gretą sužavėjo hip-hop gatvės šokio stilius, jo kultūra ir muzika. Gilindama savo šokio žinias, lankėsi seminaruose Prancūzijoje, Juste Debout school su Icee, Link, Lietuvoje, žiemos šokio susitikime „KOLONIJA“ su Maxim Orobets – Maximus Mad State, Patrick Willliams – Twoface, Bruno Caverna, Victor Rottier, Natalia Iwaniec, Alesya Dobysh, Carlos Aller, Marina Pravkina, Lenkijoje, tarptautiniame gatvės šokio renginyje „UNITED SESSION“ su Alex The Cage.
Už asmeninę šokėjo pažangą 2017 m. Gretai buvo įteikta Vilniaus miesto šokio teatro Low Air įsteigta perspektyviausio mokinio edukacinė stipendija. Nuo 2017 m. šokėja aktyviai dalyvauja Low Air profesionaliuose teatro projektuose, vieni įsimintiniausių: specialus šokio pasirodymas Popiežiui ir 30 000 žiūrovų „Tiems, kurie toli“, šokio spektaklis „LIKEDISLIKE“ Vaikų linijos organizuojamoje socialinėje kampanijoje „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2020“, šokio etiudų vakaras „Didysis metų įvykis“ bei kitų kūrėjų projektuose: vaidmuo performanso menininkės Monikos Dirsytės performanse „Niekas neatims manęs iš manęs“, vaidmuo hibridinės dokumentikos filme „Laivas“ (rež. Gerda Paliušytė), vaidmuo LRT projekte „Muzikinės kelionė laiku“.
Greta yra viena iš Vilniaus miesto šokio teatro Low Air šokio spektaklio (ne)paaugliams „me two / Savoj krūvoj“ bendraautorių ir šokėjų. 2021 m. rugpjūtį įvykus šio spektaklio premjerai, šiuo metu trupė aktyviai rodo spektaklį užsienio ir Lietuvos miestuose, vykdo „Savos krūvos“ metodo dirbtuves jaunimui regionuose. Už geriausią 2021 metų spektaklį vaikams ir jaunimui, spektaklio komanda apdovanota aukščiausiu Lietuvoje teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi. Dalyvaudama Vilniaus miesto šokio teatro Low Air veikloje, Greta atliko vaidmenį šokio spektaklyje „Mėlyna mėlyna“, nepagrindinį vaidmenį šokio spektaklyje „Su(si)tikimas“, dalyvauja tarptautiniuose projektuose, vienas iš jų – tarptautinis projektas su kūrėjais ir atlikėjais iš Lenkijos Po:ruszeni Stowarzyszenie Artystyczne.
2023 m. kartu su šokėjais ir kūrėjais Ema Senkuviene ir Mariumi Eidrigevičiumi pristatė garso ir judesio šokio spektaklį „Tiesa – Drąsa“
Nuo 2019 m. Greta užsiima pedagogine veikla Low Air šokio mokykloje, 2022 m. baigė Vilniaus universiteto, Komunikacijos fakulteto, Kūrybos komunikacijos studijų programą bei įgijo socialinių mokslų bakalauro diplomą.
TRYS ESMINIAI ĮVYKIAI:
-Low Air šokio bendruomenė. Per 10 metų Low Air radau namus, draugus, o, svarbiausia, nuolatines žinias ir patirtis, kurios augina. Jaučiu, kad tai ypatinga bendruomenė, kurioje jaučiu abipusį pasitikėjimą ir norą pažinti. Gera matyti žmones, kurie išdrįsta ateiti į pirmą savo šokio pamoka, gera matyti kaip šokis išlaisvina ir suburia bei nuolat, nesustojant, augina ir skatina auginti kitus.
-Pedagoginis darbas su vaikais. Savo laisvumu ir kūrybiškumu, o kartais labai aiškiu požiūriu ar nuomone, vaikai skatina nuolat mokytis ir į šokį, judesį žvelgti kūrybiškai. Jaučiu, jog pamokose vyksta abipusis mokymasis, o vaikai mokosi dar ir vieni iš kitų. Mane labiausiai džiugina, kai mokiniai atranda save judesyje, priima savo kūną, pajaučia laisvę judesyje (ir žodyje).
-Akimirka Auksinių scenos kryžių apdovanojimų ceremonijoje, kuomet atsiimant Auksinį scenos kryžių už geriausią 2021 metų spektaklį vaikams ir jaunimui – „me two / Savoj krūvoj“, turėjau galimybę kalbėti ir pakviesti kitus daugiau kalbėti ir kalbėtis, patogiomis ir nemaloniomis temomis. Tuo metu jaučiau, jog šokio kalba drąsina, atveria ir augina, o sukurtas šokio spektaklis gali padėti atrasti ilgai atidėliotą pokalbį žiūrovams (ir kūrėjams).