Elmyra
Moko: Contemporary dance (Šiuolaikinis šokis)Elmyra Ragimova – šiuolaikinio šokio mokytoja, profesionali šokio atlikėja. Nuo mažens šokusi mokyklos šokių kolektyve, šiuolaikinį šokį atrado vyresnėse klasėse, Sigitos Juraškaitės pamokose. Susidomėjusi šiuolaikiniu šokiu, ėmė aktyviai dalyvauti mokymuose ir seminaruose – kasmet tobulino įgūdžius Dance.lt organizuojamame summer intensive, lankėsi Gaga seminaruose su Natalia Iwaniec, dalyvavo performatyviose praktikose su šiuolaikinio šokio atlikėja, performansų kūrėja Goda Žukauskaite. 2017 metais šokio žinių gilinti įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Studijų metu gilino ne vien šokio technikos, bet ir improvizacinius gebėjimus, tyrinėjo įvairius priėjimus prie kūrybinio darbo, prisilietė ir prie kitų meno disciplinų – vaidybos bei dainavimo. Greta studijavo ir šokio pedagogiką, o dalį studijų vykdė Islandijos menų universitete.
Nuo 2021 metų Elmyra veda judesio užsiėmimus Vilniaus senajame teatre, 2021-2022 metais dirbo šokio mokytoja darželyje „Universitetas mažiemus”. Dirbo ir tebedirba su įvairiais Lietuvos ir užsienio choreografais: Aira Naginevičiūte, Birute Banevičiūte, Vyčiu Jankausku, Agniete Lisičkinaite, Pauliumi Prieveliu, Luku Karveliu, Willi Dorner, Simon-Beyer Pedersen, Heli Pippiskold ir kt.
2021 metais prisijungė prie šokio teatro DANSEMA veiklos – dalyvavo kūrybiniame-edukaciniame projekte „Pasaulio sutvėrimas pagal vaikus”. Projektas buvo ir tebėra vykdomas skirtingose Lietuvos miestuose, taip pat ir su vaikais, turinčiais raidos sutrikimus. 2022 metais Elmyra buvo pakviesta šokti į Agnietės Lisičkinaitės interaktyvų šokio spektaklį paaugliams #NEWGEN, su kuriuo keliavo ir tebekeliauja po įvairias Lietuvos mokyklas. Šiuo metu Elmyrai įdomu jungtis į tarpdisciplininius projektus – pastaruoju metu jungėsi į techo-operos kūrimo procesą su tarptautiniu kolektyvu NФOPSIN, bendradarbiavo su duetu Eye Gymnastics (Gailė Griciūtė ir Viktorija Damerell), dalyvavo Vilniaus performanso meno bienalėje, menininkų Pontus Petterson bei Eye Gymnastics kuriamuose performansuose. Dirbo su Ukrainos menininkais Sandro Garibashvilii ir Maria Koreneva – atliko vaidmenį šokio filme „Tell Me – Де Ти”, reflektuojančiame karą Ukrainoje.
TRYS ESMINIAI ĮVYKIAI:
-Drąsa ateiti į šiuolaikinio šokio pamoką. Buvo nesaugu palikti kolektyvą, kuriame ilgai šokau, bet kuris nebeatliepė mano interesų. Sulaukusi brolio ir draugų palaikymo, atėjau į Sigitos Juraškaitės šiuolaikinio šokio pamoką. Po kelių pamokų pasidarė aišku, kad mano vieta yra čia.
-Šokio studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
-Prisijungimas prie šokio teatro Dansema veiklos. Birutės Banevičiūtės naudojami kūrybos ir edukacijos metodai smarkiai praplėtė žinias apie darbą su vaikais ir įkvėpė tęsti darbą su jais.