Intensyvus šokio kursas

LIK MIESTE, ŠOK Į VASARĄ IR PASIRINK MĖGSTAMĄ ŠOKIO STILIŲ RUDENIUI!

Šio kurso metu tyrinėsime bei mokysimės urbanistinio (gatvės) ir šiuolaikinio šokio iš keletos perspektyvų – šokio technikos, improvizacijos, partneringo, judesio analizės bei Vilniaus miesto šokio teatro Low Air choreografijos ištraukos iš teatro repertuaro.

Tęsdami Vilniaus miesto šokio teatro Low Air šokio mokyklos siekį pristatyti užsienyje studijuojančius ir kuriančius lietuvių šokėjus ir choreografus mūsų šalyje, kviečiame susipažinti su Low Air šokio mokyklos mokytojais ir su Belgijoje prestižinėje šokio mokykloje P.A.R.T.S. studijuojančiu Jonu Gineika.

LIEPOS 9-12 D. URBANISTINIO (GATVĖS) ŠOKIO KURSAS

PAMOKŲ LAIKAS

– 07 09 (pirmadienis) – 18:30-21.30 – Waacking
– 07 10 (antradienis) – 18:30-21.30 – Hip-hop, house
– 07 11 (trečiadienis) – 18:30-21.30 – Breaking
– 07 12 (ketvirtadienis) – 18.30-21.30 – Low Air repertuaras

URBANISTINIO ŠOKIO TECHNIKA, IMPROVIZACIJA (Waacking) su Brigida Gruodyte
– 07 09 (pirmadienis) – 18:30-21.30

Ši kurso dalis skirta asmeninio charakterio stiprinimui bei muzikalumo lavinimui. Waacking – šokio stilius, iki mūsų atkeliavęs iš Funk ir Disco eros naktinių klubų Los Andžele, o išpopuliarėjęs legendinės TV laidos „Soul Train“ pagalba. Pirmieji šokėjai savo judesius kūrė imituodami juodai-baltų filmų žvaigždes (pavyzdžiui, Marilyn Monroe ar Jane Russell), o konkrečiau – stengdamiesi šokiu perteikti to meto rankų judesius, linijas, pozas. Viską sujungus su Disco muzika, Waacking tapo energingu ir užvedančiu šokiu, kurio epicentre – tikslūs rankų, delnų judesiai pabrėžiant muzikinius akcentus, daug charizmos bei veržlaus charakterio, sukurto spalvingų šokėjų asmenybių.

URBANISTINIO ŠOKIO TECHNIKA, IMPROVIZACIJA (Hip-hop, house) su Mariumi (Arni) Eidrigevičiumi
– 07 10 (antradienis) – 18:30-21.30

Seminare susipažinsi su besikeičiančiu Hip-hop šokiu, sužinosi, ką daryti patekus į šokio ratelį, kaip improvizuoti ir, svarbiausia, kaip šiame šokyje ieškoti savęs bei, jei pasistengsi, atrasti. Intensyvaus kurso dalyje susipažinsime, kaip Hip-hop šokis gali pereiti į house šokį ir atvirščiai, iš kur atsiranda “flow” (judesio tėkmė) ir kaip ją kontroliuoti. Hip-hop šokis: tai hip-hop muzika, įvairių gatvės šokių technikos, o visa kita – šokančių laisvė ir išskirtinumas. Šokis, gimęs Niujorko gatvėse ir klubuose, augantis ir besikeičiantis iki šiol – ne be reikalo vienas žinomiausių ir populiariausių gatvės šokių stilių pasaulyje. Hip-hop šokį matei filmuose, klipuose, diskotekose, bet tai – tik paviršius.
House šokis. Čikaga – Niujorkas – Vilnius. Daugmaž taip, su daugybe sustojimų pakeliui, į Vilnių atkeliavo House šokis. Čikagoje gimusi muzika, Niujorko klubuose susiformavęs šokis, Vilnių pasiekęs šio šokio užkratas. Pavadinimas pasako daugiau mažiau viską – tai šokis, šokamas pagal House muziką ir, taip pat kaip ir muzika, niekad nesustojantis, tačiau visuomet sukeliantis šypseną, nesibaigiančią judesio tėkmę ir savaime trypiančias kojas. Daug prakaito, greitai ir nenuspėjamai tekantis kūnas, dar daugiau džiaugsmo – daugmaž taip jaučiasi visi, šokantys House.

URBANISTINIO ŠOKIO TECHNIKA (Breaking) su Eivinu Dziena
– 07 11 (trečiadienis) – 18:30-21.30

Šioje seminaro dalyje, be istorijos ir pagrindinių šokio judesių mokinsimės “perėjimų” ant žemės, atramos taškų kontrolės ir judėjimo momento pajautimo. Breikas – bene plačiausiai žinomas ir dinamiškiausias gatvės šokių stilius, pilnas akrobatinių triukų, žaibiškų judesių kojomis, stovėjimo ir sukimosi ant galvos ar ant rankų. Laikai, kai breikas buvo tik užkaboriuose ir požeminėse perėjose praktikuojamas šokis – jau praeityje. Breikas šiandien – tai savo istoriją, judesių bazę bei filosofiją turintis šokis, o paskui tai seka nesuskaičiuojamas kiekis teatro pasirodymų, šokių kovų, ir renginių visame pasaulyje. Viso to centre – didelė ir vieninga breikerių bendruomenė visame pasaulyje, kurios nariais tampa visi ir visos, save laikantyss „B-Girl“ ar „B-Boy.“

LOW AIR REPERTUARAS su Airida Gudaite ir Laurynu Žakevičiumi
– 07 12 (ketvirtadienis) – 18.30-21.30

Intensyvaus kurso repertuaro dalyje iš arčiau susipažinsite su choreografų Airidos ir Lauryno mąstymu ir kūrybos procesu, išmoksite autentiškos spektaklių choreografijos bei to, kas slypi už kartais paprastai atrodančių judesių.
Vilniaus miesto šokio teatro Low Air įkūrėjai, choreografai ir šokėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius – tęsia naujų scenos meno formų plėtojimą ir jų kūrimą, o savo kūryboje skatina skirtingų meno formų integraciją bei kolaboraciją.
Pirmieji profesionalioje šokio scenoje pristatę urbanistinio (gatvės) spektaklį, apdovanoti Boriso Dauguviečio Auskaru už sėkmingas naujų sceninės išraiškos formų paieškas jungiant gatvės šokį ir teatrą spektakliuose bei Lietuvos šiuolaikinio šokio veidą keičiančią pedagoginę veiklą, apdovanoti dviem Auksiniais scenos kryžiais, bei nominuoti dar 3 kartus, 2017 m. įteikta LR Kultūros ministerijos jaunojo kūrėjo premija, o Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacijos įteikta premija už įsimintiną choreografinį darbą, skatina kūrėjus dar labiau ieškoti novatoriškų kūrybinių sprendimų, ir tarp nuolatinių gastrolių užsienyje jais pasidalinti ir su šokius besidominčiais entuziastais Lietuvoje.

PAMOKŲ KAINA

Vienos dienos – 35 eur
Būtina registracija ir mokėjimas pavedimu iki liepos 6 d., jeigu planuojate dalyvauti ne visame kurse, komentare parašykite kuriomis dienomis dalyvausite.
Viso kurso kaina – 110 eur (perkant visą kursą su Low Air šokėjo kortele kaina – 100 eur)
Būtina registracija ir jos patvirtinimui 50% užstatas pavedimu viso kurso kainos iki liepos 6 d.

LIEPOS 16-19 D. ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO KURSAS

PAMOKŲ LAIKAS

– 07 16 (pirmadienis) – 18:30-21.30 – Partneringas
– 07 17 (antradienis) – 18:30-21.30 – Partneringas
– 07 18 (trečiadienis) – 18:30-21.30 – Šiuolaikinis šokis
– 07 19 (ketvirtadienis) – 18.30-21.30 – Šiuolaikinis šokis

PARTNERINGO TECHNIKA su Agniete Lisičkinaite ir Sigita Juraškaite.
– 07 16 (pirmadienis) – 18:30-21.30
– 07 17 (antradienis) – 18:30-21.30

Šioje intensyvaus kurso dalyje mes tyrinėsime galimybes patobulinti savo kūnišką suvokimą esant kontakte su partneriu. Susipažinti su partnerio kūnu yra esminis partneringo technikos elementas, nes tik pasitikėdami savo partneriu galėsime jam atiduoti savo svorį ir pačius save į jų rankas.

Pamoka prasidės kūno (sąnarių ir raumenų) sušildymu, naudojant pratimus, kurių metu taip pat ir susipažinsime su savo partneriu.
Paprastais svorio priėmimo ir atidavimo pratimais judant poroje arba grupelėmis pamažu judėsime link intensyvesnių, kompleksiškesnių akrobatinių pratimų, kurie galiausiai mus nuves į galutinį partneringo junginį pamokoje.

ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO ŠOKIO TECHNIKA su Jonu Gineika
– 07 18 (trečiadienis) – 18:30-21.30
– 07 19 (ketvirtadienis) – 18.30-21.30

Šioje dviejų dienų šiuolaikinio šokio pamokų dalyje pradėsime sutelkdami dėmesę į savo fizinę jauseną. Kuris raumuo šiandien labiausiai įsitempęs? Ką veikiau vakar ar kokioj pozicijoj miegojau, kad būtent jis šiandien labiausiai reikalauja mano dėmesio? Koks dabar mano kvėpavimo greitis? Lėtas, gilus ar tankus ir paviršutiniškas? Kaip kvėpavimas paveikia mano judesį? Kiekvienas sau atsakęs į šiuos ir kitus panašius klausimus, lengvai prasitampę, pradėsime judėti kartu. Iš pradžių lėtai, pažemiui, ridendamiesi ir stengdamiesi išvengti bet kokių allkūnių ar kelių trinksnių į grindis. Tada palaipsniui kelsimės nuo grindų ir kartu atlikdami šokio kombinacijas, išjudinsime savo kūnus iki placių, per salę keliaujančių judesių ir šuolių. Vis grąžindami dėmesį į save ir taip pat nemažai jo skirdami detalėms bei judesio tikslumui, pamoką baigsime mokydamiesi choreografiją, apjungsiančią visus seminaro elementus. Stengsimės šokti kartu, bet taip pat nepamiršti savo fizinio būvio ir būtent juo judesį motyvuoti.

PAMOKŲ KAINA

Vienos dienos – 35 eur
Būtina registracija ir mokėjimas pavedimu iki liepos 13 d., jeigu planuojate dalyvauti ne visame kurse, komentare parašykite kuriomis dienomis dalyvausite.
Viso kurso kaina – 110 eur (perkant visą kursą su Low Air šokėjo kortele kaina – 100 eur)
Būtina registracija ir jos patvirtinimui 50% užstatas pavedimu viso kurso kainos iki liepos 13 d.

Low Air šokio mokyklos rekvizitai:
VšĮ Urbanistinio Šokio Teatras ,,Low Air“.
Įm. kodas 302888894
A.s. LT92 7044 0600 0793 4788
AB Seb bankas

Registracija


    LIEPOS 9-12 D. GATVĖS ŠOKISLIEPOS 16-19 D. ŠIUOLAIKINIS ŠOKIS

    Top