Šokio festivalis PŪGA | 2022

Artėjant šventėms dažnas laukiame sniego, nušviečiančio tamsųjį metų laikotarpį. Ir net lengva pūga, jei esame saugiai namuose su artimais – nebaisi, o jauki. O kas, jei oro sąlygos nedžiugina, o norisi lyst iš namų?
Pasinerkite į „Pūgą” gruodžio 28-30 dienomis pamiltose kultūros vietose Vilniaus širdyje.

❄❄❄

Registruokis į nemokamus festivalio renginius:

Gruodžio 28 d., 18:00-19:30, Low Air šokio mokykloje
LOW AIR KALĖDOS. ŠOKIS + BENDRUOMENĖ
Festivalis šiemet prasidės šokio improvizacijos sesija, suburiančia visus, mėgstančius judėti šokio ritmu. Šokėjų bendruomenėje dažnai vartojamas terminas „improvizacija“ taps pagrindiniu vakaro akcentu – sesijoje judesys bus kuriamas „čia ir dabar”, klausant DJ, stebint aplinką, vieni kitus.

Gruodžio 29 d., 18:00-19:15, Menų spaustuvėje (Kišeninėje salėje)
2IN1: NETRADICINĖ ŠOKIO PAMOKA VAKARĖLIO STILIUJE
Išmokti kiečiausius šokio judesius tiesiog vakarėlio metu? Misija įmanoma. O kai muziką diktuoja gyvai grojantis ir į publiką reaguojantis DJ – neįtikėtinai smagu! Low Air kviečia į netradicinę šokio pamoką, kurioje jausiesi atsipalaidavęs lyg gerame vakarėlyje ir tuo pačiu galėsi išmokti įvairių hip-hop ir house social judesių iš šokio profesionalų.

Gruodžio 30 d., 18:00-19:30, Menų spaustuvėje (Juodojoje salėje)
PLATFORMA POKALBIUI: UKRAINIEČIŲ IR LIETUVIŲ KŪRYBA
Lietuvių kūrybos pristatymas: jaunieji kūrėjai Marius Eidrigevičius, Ema Senkuvienė ir Greta Snitkutė pristatys spektaklio „Tiesa-drąsa“ eskizą, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į senosios kartos kolektyvinę pasąmonę, požiūrį į (ne)norą keisti(s) ir pokyčių svarbą visuomenėje. „Spektaklyje žaisime gerai žinomą žaidimą „Tiesa-drąsa“ bei kviesime žaisti žiūrovus. Tik kas yra drąsa? Ar drąsai reikalinga tiesa? O tiesai?“ – klausia spektaklio kūrėjai.
Ukrainiečių kūrybos pristatymas:
*trumpas šokio darbas „Mriya“, kuriame tyrinėjama, kas nutinka svajonėms karo metu ir ką esame pasiryžę padaryti, kad jas išlaikytume. Kūrėjai retoriškai klausia: „Karas verčia bėgti paliekant viską – ko imtumėtės, jei teturėtumėte valandą susikrauti daiktus ir išvykti? Savo kompiuterį? Vaikų drabužius? Grąžtą? Plaktuką? O savo svajones? Tikriausiai apie jas pagalvotumėte vėliausiai. Tai ne išgyvenimo klausimas, ar ne?“
*trumpametražio šokio filmo premjera. Šokio filmas „Tell Me – Де Ти?“ pasakoja apie filmo kūrėjų karo patirtį Ukrainoje. Keturi šokėjai filme gilinasi į sunkias emocijas ir ribines būsenas, kurias palieka karas, išreikšdami jas šokiu, poezija ir vaizdiniu pasakojimu.
Po peržiūrų laukia neformalus pokalbis su šokio darbų ir šokio filmo kūreėais.

REGISTRACIJA (vietų skaičius ribotas)

    Gruodžio 28 d., 18:00, Menų spaustuvėje (Kišeninėje salėje) 2IN1: NETRADICINĖ ŠOKIO PAMOKA VAKARĖLIO STILIUJE (NEMOKAMA)
    Gruodžio 28 d., 20:30, Menų spaustuvėje (Kišeninėje salėje) IMPROSESIJA + ATIDARYMO VAKARĖLIS (NEMOKAMA)
    Gruodžio 30 d., 12:00, Low Air šokio mokykloje ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO SEMINARAS SU YELENA ARAKELOW (Islandija), MOKAMA (10 eur.)

    Top