Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS

2023/04/23 • 19:00 - 20:00

Surasti raganą.
Regėti ir praregėti iki pabaigos.

SU(SI)TIKIMAS – tai uždaros bendruomenės ritualas, kviečiantis žiūrovus tapti ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais. Kartu užkutenti negyvai, sūpuoti lėlę lyg moterį, skandinti laivus žvilgsniu, tyru šaltinio vandeniu gydyti, pasileidus plaukus – paleisti ir velnią, o tarp bjauriausių moterų pamatyti tris svarbiausias jų ydas: netikėjimą, savimeilę ir beprotišką potraukį kūniškiems malonumams.

Spektaklio SU(SI)TIKIMAS dramaturgija remiasi trimis šaltiniais. Pirmasis jų – lyties, kaip seksualinės tapatybės ir stereotipų analizė, vyriškumo ir moteriškumo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje. Spektaklio kūrėjai taip pat remiasi archyvinėmis ir mažai analizuotomis raganų teismų Lietuvoje istorijomis, kurių aidas atliepia ir papildo šiuolaikines realijas. Trečias šaltinis – tai SEKTOS veikimo skerspjūvis, atskleidžiant žmonių bendruomenės manipuliacijos, valdžios, tikėjimo įtakos ir veikimo būdus.

SEKTA (lot. secta – mokykla, mokymas, lot. sequor – seku) – kontroversiškas terminas, taikomas tam tikro pobūdžio religinėms organizacijoms arba grupėms vadinti.

Ribinės istorijos ir žmogiškosios patirties būsenos verčia kūrėjų komandą permąstyti istoriją, jos pasikartojimo galimybes, prigimtinį norą burtis į bendruomenes ir to pasekmes bei įtaką, taip pat lytiškumo arba balansavimo būsenas tarp lyties svarbos ir jos ambivalentiškumo. Šis spektaklis kuriamas pasitelkiant tam tikrą visuomenės kritiką, o gal tiesiog kūrėjų komandos norą patenkinti savo žmogiškąjį smalsumą, siekiant atskleisti opiausias visuomenės ir santykių joje problemas. Žiūrovai čia tampa SEKTOS nariais ir taip gali mėgautis visais jos SU(SI)TIKIMO siūlomais malonumais.

„Iš šiuolaikinio šokio projektų vis dar nepaleidžia „Low Air“ spektaklis „Su(si)tikimas“ – žiūrint jį (ar dalyvaujant jame) atrodė, jog esi erdvėje, kurioje eksponuojami spektaklio kūrėjų kompleksai, manipuliuojama atviromis šiuolaikinio teatro bei šokio formomis ir žiūrovais, kurie lyg Hamelno miesto vaikai paskui žiurkininką eina ratu drauge su margais chalatais vilkinčiais sektantais, o paskui paklusniai aplink iš savo pačių būrio išrinktą raganą sukrauna bausmės laužą.“ (Helmutas Šabasevičius, 7md.lt, Nr. 42 (1279), 2018)

 

IDĖJA, REŽISŪRA Lauryna Liepaitė | DRAMATURGIJA Kristina Savickienė | CHOREOGRAFIJA, ŠOKIS Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius | VAIDYBA, ŠOKIS Gediminas Rimeika | KOMPOZITORIAI, GYVAS MUZIKOS ATLIKIMAS ELEKTRONIKA Agnė Matulevičiūtė, VOKALAS Laura Budreckytė, KONTRABOSAS Vytis Nivinskas, GITARA Dominykas Norkūnas | ŠVIESOS Eugenijus Sabaliauskas | ŠVIESŲ OPERATORIUS Povilas Laurinaitis / Julius Kuršys | RITUALAS šokėjos savanorės

Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air
Premjera: 2018
Trukmė: 70 min
N-16

Daugiau apie spektaklį: https://lowair.lt/teatras/susitikimas/
BILIETAI: https://bit.ly/ritualas-susitikimas

 

*
Šis renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis.

Details

Date:
2023/04/23
Time:
19:00 - 20:00
Website:
https://bit.ly/ritualas-susitikimas

Venue

Menų spaustuvė
Šiltadaržio g. 6
Vilnius,LT-01124Lietuva
+ Google Map
Phone:
+ 370 5 204 0832
Top