Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Tarpdisciplininis judesio, muzikos ir objektų spektaklis „MĖLYNA MĖLYNA“ / LOW AIR

2022/11/04 • 19:00 - 20:00

„Stebint <…> įsijungė tas pats – tarytum šiuolaikinio cirko – jausmas, ir šis panašumas yra šio spektaklio stiprioji pusė. Čia dera šiuolaikinis šokis, objektų teatras (ant vielučių pamautų stalo teniso kamuoliukų gyvenimas), flirtas su žiūrovais ir atvira garso kūrimo laboratorija, o po raiškos įvairove slepiasi šiandieniniame nerimo triukšme seniai begirdėta žinutė: pasaulis paprastas kaip dukart du.” (Dovilė Zavedskaitė, Menų faktūra, 2022 02 05)

 

Erdvėje judantys žmogiškieji ir nežmogiškieji kūnai vykdo nuolatinį neverbalinį polilogą, kuris įsisteigia ne tik pačioje scenoje, bet ir tarp scenos bei nesceninės realybės. Tarsi atsakas izoliacijos ir atskirties kontekstui, šis vizualiai žaidybiškas darbas gali būti skaitomas kaip keliapakopis naujosios realybės tyrimas. Kiek esame laisv* kurti santykį ir pasitikėti tuo, kas anapus kaukių ir širmų? Kita vertus, šis darbas gali būti skaitomas ir kur kas paprasčiau: kaip motorinis, spalvinis ir garsinis naratyvas, nekomplikuojant savo dienos egzistenciniais klausimais.

Menininkai neria į tvarumo, ekologinio triukšmo, savidestrukcijos temų analizę, kurios įtraukiamos į šio spektaklio pasakojimą. Spektaklis siekia kvestionuoti ribų ir distancijos sąvokas, būdus, kuriais mes artėjame prie kitos būtybės ir/ar gamtos.

Choreografija, šokis, performansas, muzikos performansas, fizinis teatras, hepeningas – visos šios disciplinos tampa kūrybinio proceso dalimi ir kūrybiniais įrankiais spektaklio pasakojimo metu.

Kūrinyje ypatingas dėmesys skiriamas nelaimėms, klimato kaitai, maisto saugumui, poveikiui ir priežiūrai. Meninis siekis – praturtinti kūrinį tarpdisciplininiu būdu. Antropologijos tyrimas virsta spektaklio skambesiu, skatinančiu judesį tapti refleksija ir kontrapunktiniu bendravimu su publika.

Spektaklyje naudojami muzikos instrumentai yra visiškai perdirbti vieno iš spektaklio kūrėjų Simono Nekrošiaus, kuris yra tarpdisciplininio meno kūrėjas, aktyviai dalyvaujantis šiuolaikinio meno, eksperimentinės muzikos ir garso meno srityse.

 

IDĖJA Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Ieva Lapelytė, Simonas Nekrošius, Daina Dieva | CHOREOGRAFIJA Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Ieva Lapelytė | ATLIKIMAS Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Greta Snitkutė | KOMPOZITORIAI, GYVAS MUZIKOS ATLIKIMAS Simonas Nekrošius, Daina Dieva | DRAMATURGĖ Kristina Steiblytė | ŠVIESŲ DAILININKAS Povilas Laurinaitis | GARSO OPERATORIUS Julius Janukaitis

Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air
Koprodukcija: Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis „Startas“
Trukmė: 40 min
N7

Informacija

Data:
2022/11/04
Laikas:
19:00 - 20:00

Vieta

Menų spaustuvė
Šiltadaržio g. 6
Vilnius,LT-01124Lietuva
Telefonas:
+ 370 5 204 0832
Top